
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Switching Frequency | 52 kHz |
| Max Input Voltage | -5 V |
| Min Input Voltage | -12 V |
| Output Type | Fixed |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03997
Ext.Price$1.03997
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03997 | $1.03997 |
| 10 | $0.86611 | $8.66110 |
| 25 | $0.79460 | $19.86500 |
| 50 | $0.72900 | $36.45000 |
| 100 | $0.66882 | $66.88200 |
| 300 | $0.62728 | $188.18400 |
| 500 | $0.58831 | $294.15500 |
| 1000 | $0.56638 | $566.38000 |
